Anténní přepěťová ochrana SPKO-F75-SAT/TV-B/F-FFB 9

Kód: I0032B
Neohodnoceno
442,15 Kč 535 Kč včetně DPH
Skladem (> 5 ks)
Širokopásmová koaxiální přepěťová ochrana, osazená plynovou bleskojistkou. Je určena k ochraně koaxiálních kabelů 75 Ω vedoucího z venkovního prostředí chráněného proti přímému úderu blesku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Širokopásmová koaxiální přepěťová ochrana typ 1 ( svodič bleskového proudu tř. B), osazená plynovou bleskojistkou. Je určena k ochraně koaxiálních výstupů ze SAT konvertorů a vstupů do STA a TV přijímačů. Ochrana chrání připojené přístroje i při přímém úderu blesku do jímačů hromosvodové soustavy objektu ve smyslu znění dokumentu IEC 61312-1 (zkouška proudovou rázovou vlnou o amplitudě 2,5 kA a délce trvání 10/350 μs). Podmínkou správné funkce každé přepěťové ochrany je její důkladné elektrické propojení s ekvipotenciální přípojnicí EP objektu (obvykle přes podružnou EP nebo přes ochrannou svorku PE) co možno nejkratším vodičem o minimálním průřezu 2,5 mm2.

Ochrana se připojuje mezi koaxiální svod od antény (nebo SAT konvertoru) a chráněný vstup STA nebo TV přijímač jako průchozí kabelová spojka s kon. typu F75/F-F. Konstrukce ochrany zajišťuje spolehlivé svedení části bleskového proudu bez termodynamické destrukce ochrany a jejího okolí. To umožňuje instalaci koaxiálních přepěťových ochran BrOK® i do plastových rozvaděčů.

Parametry a specifikace:

Ochrana je osazena bleskojistkou CP Clare, 20 kA 8/20 µs nebo ekvivalentem
Provozní kmitočtové pásmo: 0 - 2,150 GHz
Činitel útlumu: lepší než -0,5 dB
Činitel zpětného odrazu (přizpůsobení): lepší než -20 dB
Zkušební rázový proud IZRP: 2,5 kA pro vlnu 10/350 µs  
Max. zbytkové napětí na chráněném výstupu při IZRP: < ± 100 Vš-š 
Stupeň krytí: IP20
Montážní poloha: libovolná
Rozměry: obrys: délka 61 mm, průměr 25 mm
Hmotnost: 75g

Připojení ochrany:
K signálové cestě: jako průchozí kabelová spojka s konektory F
K ekvipotenciální přípojnici systému: splétaným Cu vodičem o průřezu min. 2,5 mm2

Poznámka: při použití ve venkovním prostředí je nezbytné důkladně zajistit proti zatékající vodě např. použitím samovulkanizační pásky. Jinak hrozí poškození ochrany.

Způsob montáže:
Letmý jako průchozí kabelová spojka. K ekvipotenciální přípojnici chráněného systému splétaným Cu vodičem s nalisovaným kabelovým okem, připojeným k SPKO šroubem M5 (oko a šroub M5 jsou příslušenstvím ochrany).

Důležité upozornění pro uživatele:
U přepěťových ochran osazených plynovou bleskojistkou je doporučena periodická kontrola měření funkčnosti ochrany v intervalu 1x/rok. V případě zjištění nefunkčnosti plynových bleskojistek informujeme zákazníka. V případech, kdy není nutná ochrana širokopásmových přenosů doporučujeme proto použití bezúdržbových úzkopásmových ochran se zkratovaným čtvrtvlnným vedením.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení